Haemme toiminnanjohtajaa

Oletko rohkeasti ihmisen puolella?

Edellisen toiminnanjohtajamme siirtyessä uusiin tehtäviin haemme

TOIMINNANJOHTAJAA

Edellytämme vahvaa järjestötoiminnan ja –talouden osaamista sekä ymmärrystä toiminnan rahoituksesta. Arvostamme soveltuvaa korkeakoulutusta ja työkokemusta, kokemusta asiantuntijaorganisaation johtamisesta sekä hyviä yhteistyö-, viestintä- ja verkottumistaitoja. Toiminnanjohtajalta odotamme sitoutumista setlementtiarvoihin, arvojohtajuutta sekä kykyä kehittyä ajassa ja innostaa.

Työsuhde alkaa 2.1.2019 tai sopimuksen mukaan.

Lisätietoja antavat hallituksen puheenjohtaja Risto Karttunen 040-7572366 (tiistaisin ja keskiviikkoisin 9-12) sekä talous- ja hallintojohtaja Vuokko Valli 040-8247042 (keskiviikkoisin 13-15)

Hakemukset palkkatoiveineen sekä CV:n pyydämme 15.10. mennessä sähköpostilla

os. tyohakemus@setlementtitampere.fi

Setlementti Tampere ry on Pirkanmaalla vahva monialainen sosiaali- ja terveysalan järjestö, jonka toiminta perustuu kansainvälisen setlementtiliikkeen arvoihin. Setlementti Tampere edistää ja tukee ihmisten hyvinvointia, yhdenvertaisuutta sekä osallisuutta yhteiskunnassa. Työmuodot ovat voimaannuttavan kansalaistoiminnan ja kriisityön edelläkävijöitä.

Setlementti Tampereen noin 70 työntekijää toimivat 16:ssa eri palvelussa (ks. työmuodot). Lisäksi järjestön toiminnassa on mukana suuri joukko vapaaehtoisia. Budjetti on 4,3 M€, merkittävimmät rahoittajat ovat Veikkaus (myöntäjänä STEA), Oikeusministeriö ja Tampereen kaupunki.

Toiminnanjohtajan johtosäännön mukaisia tehtäviä ovat mm.: • johtaa, kehittää ja valvoo yhdistyksen toimintaa ja sen arviointia • seuraa yhdistyksessä tehtävien työmuotojen ja toimintaympäristön yleistä kehitystä • kehittää yhdistyksen palveluntarjontaa • toimii työnantajan edustajana • ottaa ja irtisanoo toimialajohtajat ja talouspäällikön • valmistelee ja esittelee asiat hallitukselle sekä huolehtii päätösten toimeenpanosta • vastaa henkilöstöhallinnosta ja yhdistyksen henkilöstöpolitiikan toimeenpanosta hallituksen linjausten mukaisesti • vastaa yhdistyksen vision ja strategian suunnittelusta, toteuttamisesta sekä ydintehtävien mukaisesta toiminnasta • vastaa talouden strategisesta suunnittelusta ja talouden vuosisuunnittelusta • vastaa yhdistyksen suhde- ja tiedotustoiminnasta sekä kriisiviestinnästä • vastaa yhdistyksen rahoitushakemuksista, tarjouksista ja varainhankinnasta • toimii toimialajohtajien ja talouspäällikön esimiehenä • pitää osaltaan yhteyttä ulkopuolisiin sidosryhmiin sekä hoitaa edustustoimintaan liittyviä tehtäviä

Uusimmat uutiset
Uutisarkisto